fbpx

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest płyta warstwowa/płyta izolowana?

Płyta warstwowa jest kompozytowym materiałem budowlanym, który składa się z rdzenia izolacyjnego i dwóch blach zewnętrznych. Rdzeń jest połączony z blachami klejem, co nadaje płycie wyjątkowe parametry i trwałość.

Do jakich budynków można wykorzystać płyty warstwowe?

Panele warstwowe są używane do konstrukcji różnego rodzaju budynków: warsztatów, garaży, przechowalni, jak również domów jednorodzinnych. Do zalet paneli warstwowych należą doskonałe właściwości izolacyjne i ogniowe, rozmiar i łatwość montażu.

Jak wygląda montaż płyt warstwowych?

Płyty warstwowe są mocowane do konstrukcji (słupów lub belek) za pomocą wkrętów samowiercących lub samogwintujących.

Kiedy należy wymienić izolację dachu lub ścian?

Wytrzymałość elementów dachowych zależy głównie od wytrzymałości blach zewnętrznych. Powinny być odnawiane (lakierowane) co 20-30 lat. Wytrzymałość lakieru uzależniona jest od stopnia korozji, na co wpływ ma rodzaj lakieru i czynniki środowiskowe.

Czy płyty warstwowe wymagają specjalnego konserwowania?

Nie, płyty zazwyczaj mają długą żywotność. Wymagane są jedynie regularne sprawdzenie budynku i podstawowe czynności konserwujące, takie jak oczyszczenie płyt.

Czy mogę sam zbudować ścianę lub dach z płyt warstwowych?

Tak, projekt wymaga jedynie podstawowej wiedzy o zasadach konstrukcji. Nasz Dział Techniczny może udzielić Państwu pomocy w przypadku jakichkolwiek pytań.

Jak wygląda demontaż elementów?

Panele należy wymontować z budynku. Blachy stalowe muszą zostać oddzielone od rdzenia, gdyż te elementy należy utylizować oddzielnie.

Czy panele są odporne na warunki atmosferyczne?

Tak, łączniki naszych płyt są testowane pod kątem odporności na wodę i inne czynniki atmosferyczne.

Jakie opcje kolorów płyt są dostępne?

Płyty są dostępne w następujących standardowych kolorach blach zewnętrznych: Szary antracytowym (RAL7016), Brązowo miedzianym (RAL8004), Szaro-Białym (RAL9002), Srebrnym Aluminiowym (RAL9006), Srebrnym ciemnym (RAL9007) i Białym (RAL9010). Niektóre produkty są również dostępne w kolorach niestandardowych. W sprawie kolorów niestandardowych prosimy o kontakt z doradcą. Blachy wewnętrzne są dostępne w kolorze Szaro-Białym (RAL 9002)

Na czym polega różnica w zamku ukrytym a zamku widocznym?

Płyty z mocowaniem ukrytym i widocznym różnią się techniką montażu i wyglądem zewnętrznym gotowej konstrukcji. Np płyty z mocowaniem zewnętrznym wymagają dłuższych wkrętów.

Co to jest rdzeń PIR?

PIR jest to pianka poliizocyjanuratowa, materiał izolacyjny będący udoskonaloną wersją poliuretanu.

Co to jest wartość U?

Wartość U to współczynnik przenikania ciepła budynku. Wyznacza ilość energii (wyrażonej w Watach), jak przenika przez przegrodę (okna, drzwi, ściany, dachy itd.), w odniesieniu do powierzchni tej przegrody i różnicy temperatur z obu jej stron. Im mniejszy jest współczynnik U, tym mniejsze są straty ciepła, a dana przegroda jest lepszym izolatorem. Przekłada się to na koszty ogrzewania budynku.

Co to jest B-S1, D0?

Jest to klasyfikacja reakcji materiału budowlanego na ogień. B-S1, DO oznacza materiał niezapalny, powodujący małą emisję dymu, brak płonących cząsteczek podczas pożaru.

Jak mogę znaleźć produkt, którego potrzebuję?

W naszym sklepie produkty są pogrupowane wg kategorii. Proszę użyj Menu by wybrać produkty, które cię interesują i dodać je do wyceny.

Nie mogę znaleźć produktu, którego potrzebuję?

Jeśli nie jesteś pewny, czy nasze produkty są odpowiednie do twojego projektu, proszę skontaktuj się z nami abyśmy postarali się znaleźć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Czy muszę się zarejestrować, żeby dokonać wyceny?

Nie, rejestracja nie jest wymagana. Chcemy jednak podkreślić, ze dzięki rejestracji wycena stają się jeszcze bardziej wygodne.

Czy mogę uzyskać pomoc w rejestracji lub wycenie?

Tak. Prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy.

Jak mogę zapłacić za zamówienie?

Po otrzymanej wycenie, otrzymasz wszystkie instrukcje od naszego Doradcy

Mam pytanie dotyczące produktów potrzebnych dla wykonania mojego projektu.

Prosimy o kontakt telefoniczny, przez formularz lub emailowy, a nasz Doradca służy Państwu pomocą.

Złożyłem wycenę, jakie są etapy realizacji?

Po złożeniu wyceny otrzymacie Państwo email potwierdzający jej złożenie. Nasz Dział Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem z wyceną oraz w celu dokończenia procesu  w tym ustalenia terminów i realizacji zlecenia.

Czy mogę liczyć na doradztwo techniczne?

Tak, prosimy o kontakt w sprawie doradztwa technicznego za pomocą formularza, emailowo lub telefonicznie.

Czy oferujecie Państwo usługi montażowe?

Tak, współpracujemy z firmami montażowymi, które są ekspertami w tej dziedzinie. Prosimy o zaznaczenie przy złożeniu zamówieniu, że potrzebne jest zorganizowanie firmy montażowej.

Jaka jest cena montażu?

Cena usługi montażu jest ustalana indywidualnie, gdyż jest uzależniona od rodzaju i wielkości projektu.

Czy mogę liczyć na pomoc jeśli zdecyduję się na montaż indywidualnie?

Tak. Wspieramy klientów we wszystkich fazach wykonania projektu.

Czy mogę sam odebrać zamówienie?

Tak, gotowe i potwierdzone zamówienie można odebrać osobiście. Prosimy o kontakt w celu ustalenia daty odbioru. Nasi pracownicy dokonają załadunku więc jest bardzo istotne, abyśmy znali dane Państwa pojazdu.

Czy uzyskam pomoc w rozładowaniu ciężarówki na mojej budowie?

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie abyśmy mogli się postarać znaleźć dla Państwa rozwiązanie.

Czy oferujecie Państwo dostawę zakupionych towarów?

Tak, za dodatkową opłatą możemy zorganizować transport. Używamy sprawdzonych przewoźników, w najlepszych cenach, jakie możemy znaleźć.